Od pewnego czasu wszyscy z zapartym tchem śledzimy w mediach relacjonujących wydarzenia spór o losy Doliny Rozpusty. Jak wiemy jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie rządzi natura i jej odwieczne prawa, co ma niebagatelne znaczenie w czasach, kiedy przyrost naturalny jest coraz niższy, a coraz większa część budżetu państwa idzie na walkę z bezdzietnością.
Dolina Rozpusty to wybudowany na ogromnej połaci betonowego pola kompleks hoteli, motelików, parków i domów uciech wszelakich, który od dawna stał się Mekką głównie męskiej części obywateli, co nie znaczy, że obywatelki nie znajdują tam czegoś dla siebie. Miejsce dla osób samotnych, imprezowiczów, ale także i dla par, które pragną znaleźć spokojny zakątek z dala od wszędobylskich oczu rodziców, sąsiadów i współmałżonków.
Obiekt ten nigdy nie tracił więc na popularności i zyskał nawet ciche poparcie zwolenników polityki prorodzinnej, gdyż w znaczny sposób przyczyniał się do wzrostu liczby urodzeń.
Niestety - jakiś czas temu gruchnęła wieść, że dolina musi zostać zlikwidowana, gdyż stoi na szlaku pielgrzymkowym łączącym Studzienniczną z Częstochową. Pielgrzymi od dawna skarżyli się, że przechodząc przez dolinę nie mogą się skupić, narażeni na odgłosy dobiegające z parków i widok tablic reklamowych przedstawiających roznegliżowane obywatelki.
I dziwi tylko fakt, że nie rozumieją, iż powinni traktować przejście przez dolinę jako swoiste ćwiczenie silnej woli, której wielu z nich chyba zabrakło.
W końcu władze podjęły decyzję o zamknięciu doliny, co wywołało falę protestów i demonstracji. Zwolennicy odwiecznych praw natury, dzień i noc trwają na posterunku przykuwając się do ulicznych latarni:
- Nie pozwolimy! – krzyczą - te latarnie stoją tu od tylu lat, dając wielu obywatelkom miejsce pracy, a obywatelom przysparzając tyle radości. Nie damy ich obalić!
Wszystko jednak wskazuje na to, że protesty na nic się nie zdadzą. Media pokazały, jak powieszono pierwszą kłódkę na jednym z hotelików.
Protesty trwają nadal.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:7.6 | oddanych głosów:10)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.