Na zdjęciu Koziegłowy i okolice, miejsce w którym odbywał się eksperyment.
Trąby powietrzne, kilkanaście eksplozji termojądrowych, dwie jądrowe, kuchenki turystyczne rozbijające namioty, jakiś mleczarz z obłędem w oczach wołający Kjjjiiiici kjjjiiiici... Wyjące psy, zdziczałe ptaki, cięte kwiaty, walające się kotlety z kapustą... Jednym zdaniem: porażający obraz po bitwie. Tak zakończyła się premiera komputerów nowej generacji MAG, sterowanych myślą.
Eksperyment okazał się totalną klapą, - mówi technik Neo-Tech – a miał być przełomowy. Człowiek dostał do ręki narzędzie, pozwalające czuć się jak mag, czarodziej, stwórca. Czujniki wychwytywały każdą myśl użytkownika, przetwarzały i przekazywały odpowiednim urządzeniom sprzężonym ze stacjami grawitacyjnymi, które błyskawicznie dostarczały produkt w oczekiwane miejsce. Komputery nie zawiodły. Zawiodła myśl ludzka.
- Fajnie było. Idę sobie i myślę „chcę pizzę” i pizza nadlatuje – mówi Pan Stanisław – no i wtedy przypomniałem sobie że teściowa, wróg pizzy, zapowiedziała się z wizytą. To nie moja wina, że nagle w promieniu kilkunastu kilometrów powstały pola minowe, a potem jakiś pies w to wlazł, a nie teściowa i jak nie pie...ło...
Najwięcej zamieszania i strat spowodował waltornista lokalnej orkiestry dętej. - Lubię trąby.... duże trąby... no i mnie poniosło...
Wiele reperkusji wywołał pewien rolnik, który zapragnął uzyskać największego kartofla na świecie. Fala uderzeniowa okrążyła kulę ziemską 44 razy (patrz zdjęcie).
Z relacji innego uczestnika eksperymentu, wynika, że wszystko było dobrze dopóki nie spojrzał posępnie na żonę i zgrzytając zębami pomyślał: „Żem ja Cię bez cnoty wziął....”. Powstały krater zalewano betonem przez trzy tygodnie.
- System wymaga poprawek. - Relacjonuje technik. - Pracujemy nad Mag-nianią skutecznie blokującą wykonywanie fatalnych poleceń, tak aby Magia przy pomocy techniki była biała, a nie czarna. Oczywiście z powodu wolności myśli, zagwarantowanej przez konstytucję, będzie dostępna opcja zniesienia tej blokady w każdym momencie.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.4 | oddanych głosów:48)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.