head
liner
button_01_black button_02_black
liner

Działania Ministerstwa Słusznych Kroków

W związku z faktem, że wysoce wykwalifikowani eksperci naszego Ministerstwa codziennie podejmują dziesiątki ważnych i ważniejszych decyzji, poniżej zaprezentowana została starannie wyselekcjonowana grupa działań podjętych przez Ministerstwo Słusznych Kroków na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. By dowiedzieć się więc na temat poszczególnych decyzji należy kliknąć na datę jej wpisu.

 

 

13.12.2061 Ministerstwo Słusznych Kroków zdecydowało się zawiesić nadawanie edukacyjnego programu "Unia dla Europy", po tym jak jeden z jego francuskich uczestników zasugerował, że problem garbu budżetowego można by rozwiązać poprzez przepicie nadwyżki pieniędzy.

 

separator

 

06.02.2060 Ministerstwo Słusznych Kroków by ratować kluczowy dla rozwoju polskiej gospodarki sektor bezrobocia ogłosiło rekrutację na bezrobotnych, umożliwiając Polakom po raz kolejny możliwość przysłużenia się ojczyźnie.

 

separator

 

06.05.2059 Ministerstwo Słusznych Kroków w ramach rozwoju edukacji w Wielkiej Rzeczypospolitej, na maturze z języka polskiego nie zamieściło ani jednego zadania związanego z bardzo popularną wśród uczniów książką Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem".

 

separator

 

28.07.2058 Ministerstwo Słusznych Kroków pamiętając o problemie garbu budżetowego, wydało pozwolenie na zorganizowanie festiwalu muzycznego Metalsatania 2058, którego uczestnicy, dzięki swojemu destrukcyjnemu zachowaniu  dali Ministerstwu okazję do "utopienia" części pieniędzy z garbu budżetowego.

 

separator

 

16.07.2058 Ministerstwo Słusznych Kroków w celu zdementowania plotek o kurczeniu się zasobów wody na Ziemi i podtrzymania dobrych stosunków z Amerykanami, zaprosiło do Warszawy Indian Navaho, którzy swoimi tańcami sprowadzili deszcz na stolice Wielkiej Rzeczypospolitej.

 

separator

 

06.04.2058 Ministerstwo Słusznych Kroków w obliczu zagrożenia ze strony obcej cywilizacji, w porozumieniu z Ministerstwem Wojny, podniosło w prowincji Chińskiej limit urodzin z 1 Chińczyka do dwóch i pół Chińczyka.

 

separator

 

15.03.2058 Ministerstwo Słusznych Kroków w trosce o zdrowie społeczeństwa amerykańskiego, w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej, wysłało do USA 2500 pracowników Sanepidu, którzy mają za zadanie zwalczyć szalejącą tam epidemię biegunki.

 

separator

 

02.10.2056 Ministerstwo Słusznych Kroków dla uspokojenia polskiego rynku nieruchomości postanowiło zagospodarować planetoidy krążące w Polskiej Przestrzeni Kosmicznej budując i wyprzedając na nich domy jednorodzinne, a nawet całe miasta.

 

separator

 

30.07.2056 Ministerstwo Słusznych Kroków mając na uwadze powagę wykorzystywania surowców wtórnych wdrożyło w życie projekt "Wesołe jest życie staruszka", dzięki któremu, poprzez eksperymenty genetyczne na starszej części społeczeństwa dowiemy się, jak można modyfikować ciało człowieka, by służyło przyszłym pokoleniom Polaków.

 

separator

 

08.02.2056 Ministerstwo Słusznych Kroków mając świadomość jak ważny jest śmiech w życiu każdego Polaka zdecydowało się nie cenzurować kontrowersyjnej książki pt. "Kod Leonarda DiCaprio", której autorem jest Tramp Yellow - Amerykanin francuskiego pochodzenia.

 

separator

 

10.04.2055 Ministerstwo Słusznych Kroków podjęło decyzję o wysłaniu do Wenecji dodatkowych oddziałów policji i wojska w celu zwalczenia tamtejszych aktów przemocy spowodowanych Syndromem szalejącego dobrobytu.

 

separator

 

23.01.2055 Ministerstwo Słusznych Kroków stając naprzeciw nieznikającemu problemowi nieprzystosowanych do cywilizowanego świata Wielkiej Rzeczypospolitej grup młodych ludzi zwanych "Dresami" rozpoczęło akcję "Przytul dresa", której zadaniem jest resocjalizacja przedstawicieli wspomnianej grupy społecznej.

 

separator

 

02.01.2055 Ministerstwo Słusznych Kroków widząc rozkwit kreatywnych osobowości wśród młodego pokolenia Polaków ogłosiło konkurs architektoniczny, by umożliwić młodym talentom pokazanie się i otrzymanie szansy na zrobienie czegoś dla ojczyzny.

 

separator

 

11.10.2054 Ministerstwo Słusznych Kroków chcąc zachować jednakowe traktowanie wszystkich nowo przyłączonych do Wielkiej Rzeczypospolitej narodów, mianowało Edwarda VII Zarządcą Polskiej Wspólnoty Brytyjskiej.

 

separator

 

01.10.2054 Ministerstwo Słusznych Kroków dbając o sprawność i wydajność systemu przyłączania kolejnych państw do Wielkiej Rzeczypospolitej mianowała szefa PKN Orlen tymczasowym Gubernatorem Arabii Saudyjskiej.

 

separator

 

09.09.2054 Minister Słusznych Kroków podał się do dymisji po tym, jak nie podjął słusznych kroków zostawiając zgładzenie Boliwijskich Partyzantek, które zaatakowały Paryż, czeskim urzędnikom i moskiewskim antyterrorystom, co doprowadziło do anihilacji stolicy Prowincji Francuskiej.

 

separator

 

29.05.2054 Ministerstwo Słusznych Kroków w odpowiedzi na alarmujący wzrost przedegzaminacyjnego stresu wśród uczniów szkół średnich i studentów wdrożyło eksperymentalny program kulturalno-psychologiczny, którego zadaniem jest nauczenie młodych Polaków radzenia sobie ze stresem.

 

separator

 

28.02.2054 Ministerstwo Słusznych Kroków mając na uwadze ogromną liczbę ważnych osobistości w Wielkiej Rzeczypospolitej wypuściło na polski rynek nowy luksusowy samochód, który zadowoli każdego VIP-a.

 

separator

 

30.11.2053 Ministerstwo Słusznych Kroków we współpracy z Ministerstwem Narodu przeprowadziło reformę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, tak by ten mógł sprostać administracyjnie i komfortowo niezwykle szybko wzrastającej liczbie Obywateli Wielkiej Rzeczpospolitej.

 

separator

 

04.09.2052 Ministerstwo Słusznych Kroków w imię przyjaźni polsko-niemieckiej wspomogło finansowo mający zapobiegać powodziom na granicy polsko-niemieckiej Projekt "Potop".

 

separator

 

11.08.2052 Ministerstwo Słusznych Kroków w trosce o poprawny rozwój języka polskiego zajęło się opracowaniem i wydaniem nowych elementarzy dla pierwszoklasistów.

liner