head
liner

Witaj na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Narodu

szczescieszczescie2Staramy się by każdy Polak czuł się w swoim kraju dobrze i wygodnie. By żył w poczuciu bezpieczeństwa, otoczony troskliwą opieką państwa. Nasi urzędnicy są blisko Waszych spraw, zawsze gotowi nieść pomoc i służyć fachową poradą. Twój problem jest naszym problemem. Doskonale działające urzędy, fantastyczna opieka społeczna, czułość Władz na potrzeby ludzi, powszechny porządek i dobrobyt. Nad tym wszystkim i nad milionem innych spraw czuwają tysiące pracowników Ministerstwa Narodu.

Pracujemy byś mógł spać spokojnie

liner

Co powinieneś o nas wiedzieć?

mn_infoMinisterstwo Narodu zostało powołane do życia w 2033 roku w celu lepszego realizowania potrzeb społeczeństwa. Zadaniem nadrzędnym Ministerstwa jest dbanie o dobro wspólne całego Narodu, jak i poszczególnych jednostek. Urzędników Ministerstwa Narodu często można spotkać podróżujących po kraju granatowymi samochodami. Odwiedzają oni przypadkowe rodziny, przedsiębiorstwa i instytucje pytając czy wszystko jest w porządku i notując ewentualne skargi, prośby czy podziękowania. Są powszechnie lubiani i akceptowani.

Najważniejszymi oddziałami Ministerstwa Narodu są:

Departament Kultury

m_kultura

Departament Pracy

m_praca

Departament Sportu

m_sport

Departament Środowiska

m_srodowisko

Departament Zdrowia

m_zdrowie

main_kulturaGłównymi zadaniami Departamentu jest opieka nad działalnością teatralną, operową, muzyczną i baletową. Poza tym do zakresu jego zadań należy również opieka nad sztuką estradową, sztukami plastycznymi, literaturą, edukacją kulturalną, amatorskim ruchem artystycznym, a także zagadnienia związane z wymianą kulturalną z zagranicą. Do prerogatyw należy też nadzór nad szkolnictwem artystycznym. Departament finansuje głównie działalność amatorską, a także edukację kulturalną i szkolnictwo artystyczne, gdyż pozostałe podległe mu instytucje doskonale radzą sobie finansowo.

Departament Kultury aktywnie współpracuje z Departamentem Ochrony Dóbr Kulturalnych Ministerstwa Spuścizny Narodowej.

main_pracaDo zadań Departamentu należy tworzenie bezrobocia, poprzez sprowadzanie nowej siły roboczej z innych krajów, a także organizacja darmowych szkoleń zawodowych dla obywateli pod hasłem "co kto lubi" - od nauki temperowania ołówków po pilotowanie Myśliwca Kosmicznego klasy Twardowski.

Wspólnie z Departamentem Ochrony Dóbr Kulturalnych Departament prowadzi Muzeum Bezrobocia.

main_sportDo zadań Departamentu należy przede wszystkim rozwój sportu powszechnego i wyczynowego oraz nadzór nad wszystkimi związkami sportowymi. W szczególności do wymienionych prerogatyw wchodzi dbanie o kulturę fizyczną obywateli, czy też rekreacja i rehabilitacja ruchowa. Obywatele chętnie przyjmują w swoich domach urzędników tego oddziału, ciesząc się z dodatkowego gracza na przydomowym boisku. W sporcie wyczynowym polscy sportowcy nie mają sobie równych na całym świecie, wygrywając wszystkie zawody we wszystkich dyscyplinach sportu.

main_srodowiskoDo zadań Departamentu należy ochrona przyrody, w tym w parkach narodowych i krajobrazowych, rezerwatach przyrody oraz ochrony gatunków roślin i zwierząt, prawem chronionych lasów, zwierzyny i innych tworów przyrody, a także gospodarka zasobami naturalnymi. Do prerogatyw oddziału należy także kontrola nad wprowadzaniem do środowiska organizmów genetycznie zmodyfikowanych.

main_zdrowieDo zadań Departamentu należy nadzór nad produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi i produktami biobójczymi oraz nad kosmetykami w zakresie bezpieczeństwa zdrowia ludzi. Kontroluje on również warunki sanitarne w domach, firmach, szkołach i instytucjach w całej WRP. Oddział ten sprawuje także nadzór nad powstawaniem organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Działania Departamentu powodują, że stan zdrowia niemal wszystkich obywateli jest doskonały.

liner